УМТ

Звіт про Діяльність
Українського матеріалознавчого товариства
ім. І.М. Францевича у 2023 році

Для усієї України 2023 рік став черговим періодом величезних випробувань та викликів пов’язаних з агресивним повномасштабним вторгненням росії в нашу державу. Попри всі труднощі, учасники УМТ зуміли згуртуватись та  продовжити свою діяльність, демонструючи стійкість та непохитність у прагненні розвивати матеріалознавчу науку  в Україні.

Однією з ключових подій року стала 8-ма Міжнародна матеріалознавча конференція HighMatTech-2023, яка відбулася з 2 по 6 жовтня у Києві та в онлайн форматі. Команда активу товариства UMRS_confer активно працювала над організацією цього заходу майже рік, починаючи з листопада 2022 року. На конференцію було подано понад 160 тез доповідей та 30 повнотекстових статей. Загальна кількість доповідачів перевищила 130 науковців з України, Польщі, Словаччини, Португалії, Грузії, Індії, Литви, Алжиру, Німеччини, Сербії, Австрії та Румунії. Серед учасників конференції було багато молодих науковців, які представили свої доповіді на високому науковому рівні. Особливістю цьогорічної конференції стало проведення секції “Проєкт FIT-4-NMP: підтримка “новачків” у пошуку партнерів і участі у конкурсах Кластеру 4 і Кластеру 5 програми ЄС Горизонт Європа”. Ознайомитись з деталями заходу та переглянути відеозапис доповідей можна на сайті конференції: https://umrs.org.ua/activities/conferences/highmattech-2023/

Цьогоріч ми також активно працювали над залученням молоді до науки. Було організовано Всеукраїнський конкурс рефератів матеріалознавчої тематики серед студентів 1-3 курсів вищих навчальних закладів. Для цього було сформовано команду активу UMRS_youth, яка розробила механізм проведення заходу та забезпечила його реалізацію. Трьох переможців конкурсу було нагороджено цінними призами, що стало значним стимулом для молодих дослідників. Більше деталей можна отримати зі сторінки конкурсу https://umrs.org.ua/activities/stud-essay-competition/.

Ще одним важливим напрямком діяльності товариства у 2023 році стала розробка сучасної термінології у галузі матеріалознавства. Було створено  робочу  групу UMRS_terms, яка випрацювала механізми залучення проблемних термінів та алгоритм їх опрацювання, оцінки та публікації. Завдяки створеній інфраструктурі для роботи, було опрацьовано та опубліковано на вебсайті УМТ десятки  проблемних матеріалознавчих термінів. Учасники товариства активно брали участь у голосуванні для оцінки розробок перед їх публікацією.

Команда активу товариства UMRS_awards активно займалась супроводом нагород УМТ та залученням номінацій на них. Переможців у кожній з номінацій буде оголошено найближчим часом, а нагородження відбудеться під час ІХ Самсонівської конференції (MSRC-2024), наприкінці травня 2024 року.

Було продовжено діяльність з  розвитку вебсайту Товариства. Було створено та наповнено рубрику сторінок “Актив”, а також розроблено засоби та сторінки для публікації термінології. 

Кожна реалізована ініціатива у 2023 році отримувала повну організаційну, інформаційну та, за необхідності, фінансову підтримку від виконавчого комітету Товариства, команди UMRS_core. Створення та підтримку функціонування необхідних для діяльності технічних засобів та платформ забезпечувала команда UMRS_tech.

Виражаємо глибоку вдячність усім, хто доєднався до діяльності УМТ у 2023 році!


Олександр Васільєв 

Виконавчий директор УМТ