УМТ

Нагорода ім. Григорія Самсонова (Samsonov Award)

Тип нагороди: за ініціативою УМТ  

 

Загальна інформація 

Григорій Валентинович Самсонов – видатний, всесвітньо відомий вчений в галузі матеріалознавства тугоплавких речовин. Засновник наукової школи з матеріалознавства тугоплавких сполук в ІПМ ім. І.М. Францевича. Лауреат державної премії України, автор близько 40 монографій, підручників, довідників, член-кореспондент АН України.  

 

Вимоги до номінантів 

Нагорода ім. Г.В. Самсонова (Samsonov Award) – за визначні досягнення в галузі матеріалознавства тугоплавких сполук за останні п’ять років. Нагорода відкрита для всіх активно працюючих вчених у всьому світі. Оцінюються номіновані роботи, що опубліковані у відкритому друці і є доступними для громадськості. 

 

Матеріальне вираження: іменний сертифікат з визначенням досягнень, за які присуджено нагороду, пам’ятний знак “Samsonov Medal” та грошова премія. 

Лауреати

2022 (конкурс 2021)

Юрій Георгійович Гогоці

Доктор технічних наук, професор матеріалознавства, заслужений професор Університету Дрекселя (США)

директор Інституту наноматеріалів Е. Дж. Дрекселя (Університет Дрекселя, США))


Підстава
Цикл робіт з отримання та вивчення 2D карбідів та нітридів (MAXenes)

Біографія
Юрій Георгієвич Гогоці – визначний науковець-матеріалознавець українського походження. Почесний професор матеріалознавства та технологій Університету Дрекселя, штат Філадельфія, США.
Вищу освіту та науковий ступінь кандидата технічних наук здобув в Київському Політехнічному Інституті. В 1995 р. в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню доктора технічних наук.
Протягом 1990-2003 років працював в найкращих наукових установах світу: університет Карлсруе (Німеччина), університет Осло (Норвегія), Тюбінгський університет (Німеччина), Токійський технічний університет (Японія), Іллінойський університет (США). З 2003 року – засновник та директор Інституту наноматеріалів Е. Дж. Дрекселя. Професор матеріалознавства, заслужений професор Університету Дрекселя. Очолює групу науковців, що займається дослідженнями наноструктурного вуглецю, вивчає ефективні способи очищення води та сучасні джерела енергії, які здатні створити революцію в галузях енергетики та біомедицини.
Професор Юрій Гогоці – один з найбільш цитованих науковців світу: h-index наразі складає 165 (Scopus). Він є співавтором двох книг, редактором 14 книг, та більше 100 наукових праць для конференцій, більше 900 статей в рецензованих журналах, в тому числі в Nature та Science. Має більше 80 європейських та американських патентів, більше 30 з яких ліцензовані для індустрії.