Відкрито подання матеріалів для участі у VIIІ Міжнародній Самсонівській конференції MSRC-2022, яка відбудеться 24-27 травня 2022 року.

24-27 травня 2022 року відбудеться 
VIIІ Міжнародна Самсонівська конференція
“Materials Science of Refractory Compounds ” (MSRC-2022) 

Конференція носить ім’я видатного вченого Григорія Васильовича Самсонова – одного з основоположників матеріалознавства тугоплавких карбідів, нітридів, боридів, силіцидів тощо. Під його керівництвом синтезовано та детально охарактеризовано понад 400 тугоплавких сполук. Тугоплавкі сполуки здатні працювати в екстремальних умовах, таких як високі температури і тиск, агресивні хімічні та радіаційні середовища. Сьогодні матеріали на основі тугоплавких сполук знайшли широке застосування в багатьох галузях промисловості, зокрема в авіа- та ракетобудуванні.  

Організатори заходу: Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України (ІПМ), Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» МОН України (КПІ) та Українське матеріалознавче товариство ім. І.М. Францевича (УМТ). 

Мета конференції: сприяння обміну ідеями та обговорення наукових результатів у створенні, дослідженні та застосуванні матеріалів на основі тугоплавких сполук: карбідів, боридів, нітридів, силіцидів та інше.

Тематика конференції: електронна структура та властивості тугоплавких сполук; композиційні та керамічні матеріали на основі тугоплавких сполук, низькорозмірні тугоплавкі матеріали, захисні покриття та інженерія поверхні.

Офіційна мова конференції: англійська.

Місце проведення: конференція відбуватиметься в гібридному режимі (он-лайн та оф-лайн участь) з основним місцем проведення в м. Києві (КПІ).  

Для участі в конференції необхідно подати тези доповідей до 15 березня 2022 року. 

З більш детальною інформацією про конференцію MSRC-2022 можна ознайомитись на сайті конференції

11 листопада 2021 року Міністерство освіти і науки України оголосило конкурс проєктів “Горизонт 2020”

11 листопада 2021 року Міністерство освіти і науки України оголосило конкурс проєктів “Горизонт 2020”.

11 листопада 2021 року Міністерство освіти і науки України оголосило конкурс проєктів у межах рамкової програми Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”.

Конкурс проводиться відповідно до Положення про конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт і проєктів, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій “Горизонт 2020”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2019 року № 971 (в редакції постанови від 28 квітня 2021 року № 419).  


Оголошення про конкурс розміщено на сайті МОН за посиланням: 

https://mon.gov.ua/ua/news/mon-ogoloshuye-start-konkursu-proyektiv-yaki-finansuyutsya-za-rahunok-zovnishnogo-instrumentu-dopomogi-yes 

 

Презентацію МОН для майбутніх учасників конкурсного відбору робіт та проектів у рамках зовнішнього інструменту допомоги ЄС: 

https://www.dropbox.com/s/dg82rflnkctng76/konkurs.prezent.2021.23.09.pdf?dl=0  


Дедлайн подачі заявок на цей конкурс – 20 грудня 2021 року. 


Бажаємо Вам успішних заявок та цікавих проектів! 

   

 

29 листопада – 1 грудня 2021 в рамках програми Horizon Europe Європейська Комісія організовує інформаційний захід

29 листопада – 1 грудня 2021
в рамках програми Horizon Europe Європейська Комісія організовує інформаційний захід

29 листопада 2021 – 1 грудня 2021 в рамках програми Horizon Europe Європейська Комісія організовує інформаційний захід, присвячений пріоритетному напрямку Digital, Industry, Space.

Доступ до трансляції без реєстрацій

На брокерський захід 2-3 грудня потрібно попередньо зареєструватись

 

Деталі за відповідними посиланнями

 

29 November – 1 December

Information Day on Cluster 4 – Digital, Industry & Space

2 December – 3 December

Brokerage Event – Digital & Industry

After 3 December

…… the brokerage event will remain online for new registrations and long term networking (details will be announced after the event)

 

29 November

Information Day on AI Testing & Experimentation Facilities (AI TEF)

 

Оголошено конкурс УМТ на здобуття премій імені видатних вчених України у 2021 році

  З метою відзначення вчених, які  внесли значний внесок у розвиток матеріалознавства та опублікували найкращі наукові праці, Українське матеріалознавче товариство ім. І.М. Францевича (УМТ) за фінансової підтримки президента УМТ А.В. Рагулі оголошує конкурс на присудження в 2021 році нагород імені видатних вчених– матеріалознавців:

   • нагорода ім. Валерія Скорохода (Skorokhod Award) – за визначні досягнення в галузі матеріалознавства впродовж всього життя (грошова премія – 5000 грн);
   • нагорода ім. Григорія Самсонова (Samsonov Award) – за визначні досягнення в галузі матеріалознавства тугоплавких сполук впродовж останніх 5 років (грошова премія – 4000 грн);
   • нагорода ім. Олени Андрієвської (Andrievska Award) – за найцінніший внесок у побудову діаграм стану фазових рівноваг багатокомпонентних систем протягом календарного року (грошова премія – 3000 грн).

Умови участі

  1.   У конкурсі на здобуття премій імені видатних учених можуть брати наукові працівники, науково-педагогічні працівники, аспіранти, ад’юнкти, докторанти, інші вчені та інженерно-технічні працівники наукових установ (організацій), вищих навчальних закладів, організацій та підприємств як індивідуально, так і у складі колективу претендентів.
      Колектив претендентів, робота якого висувається на здобуття нагороди, не може перевищувати чотирьох осіб. При цьому кожен із претендентів повинен бути безпосереднім учасником виконання роботи і кожному з претендентів повинен належати значний творчий внесок.   
  2.    Члени УМТ мають право номінувати вчених з усього світу на будь-яку нагороду, що затверджена УМТ.
  3.   На здобуття нагород можуть висуватися наукові роботи, які було опубліковано в фахових виданнях на момент подання. На здобуття нагород не висуваються роботи, за які їх виконавців уже було удостоєно нагород УМТ.
  4.   Колективи та окремі особи, які висунули наукові праці на здобуття іменної премії, подають до 31 грудня 2021 року:

а) мотиваційний лист, в якому викладено причини подання кандидата із зазначенням його професійних досягнень з достатньою деталізацією, щоб дати можливість Комісії з нагород оцінити гідність кандидата для отримання нагороди. Електронна копія мотиваційного листа, підписана особами, що номінують, подається електронними засобами разом із формою номінації, а оригінал необхідно надіслати на адресу УМТ рекомендованим листом або передати особисто.

б) заповнену форму номінації (Форма номінації) , яка містить:
     – детальну інформацію про номінанта;
     – публікації, на підставі яких здійснюється висунення:
            5 публікації за весь період діяльності – на премію ім. Валерія Скорохода;
            3 публікації за останні 5 років – на премію ім. Григорія Самсонова;
     1 наукова робота за останній календарний рік – на премію ім. Олени Андрієвської.

З деталями  можна ознайомитись у Положенні про нагороди УМТ (Положення про нагороди УМТ).

Затверджено перші нагороди УМТ

У вересні 2021 року на засіданні Бюро Українського матеріалознавчого товариства ім. І. М. Францевича було затверджено Положення про нагороди УМТ (деталі – за посиланням Положення про нагороди – УМТ (umrs.org.ua)), а також прийнято рішення про проведення конкурсу про здобуття іменних премій УМТ в 2021 році. Для колег-матеріалознавців пропонується прийняти участь у конкурсі на здобуття постійних нагород УМТ

  • нагорода ім. Валерія Скорохода (Skorokhod Award) – за визначні досягнення в галузі матеріалознавства впродовж всього життя;
  • нагорода ім. Григорія Самсонова (Samsonov Award) – за визначні досягнення в галузі матеріалознавства тугоплавких сполук впродовж останніх 5 років;

Також, за ініціативи та фінансової підтримки академіка НАН Україні Рагулі А.В., в 2021 році буде проведено конкурс на нагороду ім. Олени Андрієвської (Andrievska Award) – за найцінніший внесок у побудову діаграм стану фазових рівноваг багатокомпонентних систем протягом календарного року.

Оголошення конкурсу найближчим часом буде опубліковано на сайті УМТ.

Відбулася VII Міжнародна матеріалознавча конференція HighMatTech-2021!

5-7 жовтя 2021 року відбулася
VII Міжнародна матеріалознавча конференція HighMatTech-2021
!

Організаторами наукового заходу виступили Українське матеріалознавче товариство ім. І. М. Францевича, Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України (ІПМ) спільно з Київським політехнічним інститутом ім. Ігоря Сікорського МОН України (КПІ). Конференція відбувалась в гібридному форматі, тому учасники мали змогу прийняти участь офлайн в аудиторіях КПІ або підключитися до обговорень в режимі онлайн.

Відкрив конференцію академік НАН України, д.т.н., проф., президент Українського матеріалознавчого товариства ім. І. М. Францевича, А.В. Рагуля. З вітальним словом до учасників наукового зібрання звернувся також завідувач кафедри Високотемпературних матеріалів та порошкової металургії (ВТМ та ПМ), КПІ ім. Ігоря Сікорського, д.т.н., проф.Ю.І. Богомол.

На пленарній секції виступили з доповідями визначні вчені в області матеріалознавства – Гогоці Юрій (Drexel University Materials Science & Engineering, Philadelphia, USA), Маркіз Фернанд (Integrated Materials Technologies and Systems, Rapid City, USA), Пріхна Тетяна (Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля), Антонов Максим (Tallinn Technical University, Estonia).

Надалі учасники заходу перейшли безпосередньо до наукових дискусій, презентувавши доповіді за надзвичайно важливими й актуальними напрямками матеріалознавства:

   • Metals and Alloys/ Метали та сплави
   • Advanced composite materials/ Прогресивні композиційні матеріали
   • Low-dimensional and Nano Materials/ Низькорозмірні та наноматеріали
   • Ceramics/ Кераміка
   • Surface Engineering and Protective Coatings/ Інженерія поверхні та захисні покриття

Надзвичайно цікавими були доповіді ключових доповідачів Васильківа Олега (1National Institute for Materials Science, Japan), Лукянчука Ігора (University of Picardy, France Laboratory of Cond. Mat. Physics, Amiens, France), Матовіца Бранко (Institute for nuclear sciences Vinca, University of Belgrade), Мільмана Юрія (Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича, Україна), Родрігеза Ріполя Манеля (AC2T research GmbH Wiener Neustadt, Austria)

В роботі конференції взяли участь науковці з України,  Естонії, Польщі, США, Австрії, Франції, Сербії, Литви, Латвії, Японії. Серед учасників конференції було багато молодих науковців, які представили свої доповіді на високому науковому рівні.

Проведення міжнародної наукової конференції “HighMatTech-2021” дало можливість обміну ідеями щодо створення, дослідження та застосування новітніх матеріалів, а також налагодження контактів між провідними фахівцями в галузі матеріалознавства.

Конференція пройшла за підтримки спонсорів NETZSCH, Nabertherm, Malvern Panalytical, QATM. Учасники конференції мали можливість поспілкуватись з представниками компанії NETZSCH та Nabertherm, які презентували інноваційні розробки науково-дослідного обладнання для матеріалознавчих лабораторій.

Ознайомитись з тезами доповідей конференції можна за посиланням HighMatTech-2021 Book of Abstracts.pdf 

Відео запис конференції можна переглянути за посиланням: HMT-2021 – УМТ (umrs.org.ua)

Оголошено перші конкурси Горизонт Європа

Оголошено перші конкурси програми Горизонт Європа

Шановні колеги!

Оголошено перші конкурси програми Горизонт Європа. Зараз на сайті

їх 824 (повний перелік можна знайти за посиланням).

Конкурси з матеріалознавчої тематики можна знайти в робочих програмах кластерів 4 і 5. Команда проекту FIT-4-NMP підтримує контакт з т. зв. top EU innovators європейськими організаціями , які мають великий досвід участі у виконанні проектів, планують подавати проектні заявки і формують консорціуми для наступних конкурсів кластера 4:

 • HORIZON-CL4-2021-RESILIENCE-01-11: Safe- and sustainable-by-design polymeric materials (RIA) -> looking for material providers and use-cases.
 • HORIZON-CL4-2021-TWIN-TRANSITION-01-05: Manufacturing technologies for bio-based materials (RIA)
 • HORIZON-CL4-2021-RESILIENCE-01-01: Ensuring circularity of composite materials (Processes4Planet Partnership) (RIA)
 • HORIZON-CL4-2021-RESILIENCE-01-04: Developing climate-neutral and circular raw materials (IA)
 • HORIZON-CL4-2021-RESILIENCE-01-14: Development of more energy-efficient electrically heated catalytic reactors (IA)
 • HORIZON-CL4-2021-RESILIENCE-01-17: Advanced materials for hydrogen storage (RIA)
 • HORIZON-CL4-2021-TWIN-TRANSITION-01-03: Laser-based technologies for green manufacturing (Photonics – Made in Europe Partnerships) (RIA)
 • HORIZON-CL4-2021-TWIN-TRANSITION-01-17: Plastic waste as a circular carbon feedstock for industry (Processes4Planet Partnership) (IA)
 

Якщо Ваша організація зацікавлена в участі в цих конкурсах, необхідно заповнити форму Newcomer Expression of Interest Form до 15 липня 2021 року. і відправити її Білан Ірині Іванівні e-mail: belanira2014@gmail.com.

Робочу програму кластера 4 можна знайти за посиланням.

Форма заповнюється одна на один конкурс. Якщо плануєте брати участь у кількох конкурсах, то форм повинно бути кілька. Форма заповнюється в суворій відповідності до вимог обраного Вами конкурсу.

Ваша заявка про зацікавленість в участі буде відправлена top innovators організаціям для включення Вашої організації до складу консорціуму

Успішних Вам проектів!

Конференція-нетворкінг “РПМ-2021”

Конференція - нетворкінг для молодих вчених "Реальність і перспективи матеріалознавства" в урочищі «Бурлівщина» (Центр з проведення літніх шкіл та відпочинку ІПМ НАН України)

Шановні члени Українського матеріалознавчого товариства ім. І.М. Францевича, 

25-27 червня 2021 року Товариство у співпраці з ІПМ НАН України влаштовує конференцію та нетворкінг (захід для створення та посилення професійних знайомств) для молодих науковців-матеріалознавців “Реальність і перспективи матеріалознавства”

Наша мета – залучити як можна більше молодих вчених з різних регіонів України та надати їм можливість познайомитись з колегами, а також розповісти про свою наукову діяльність та діяльність наукових груп, у яких вони працюють. 

Якщо Вам або вашим колегам до 40 років — запрошуємо приїхати та поспілкуватись з однодумцями! 

Умови: 

Організатори забезпечують: 

– доїзд на базу «Бурлівщина» (м. Переяслав) з м. Київ та повернення до м. Київ; 

– проживання, харчування; 

Витрати учасників: 

– організаційний внесок – 100 грн; 

– проїзд до та з м. Київ. 

 Ознайомтесь з деталями та заповніть-заявку на участь за посиланням bit.ly/2TeJodi