Українське матеріалознавче товариство ім. І. М. Францевича

З метою відзначення вчених, які опублікували найкращі наукові праці, здійснили винаходи і відкриття в області матеріалознавства Українське матеріалознавче товариство ім. І.М. Францевича щорічно присуджує нагороди імені видатних вчених-матеріалознавців за визначні досягнення в галузі матеріалознавства. 

Нагорода ім. Валерія Скорохода (Skorokhod Award)

Тип нагороди: за ініціативою УМТ 

Загальна інформація 

Валерій Володимирович Скороход – видатний всесвітньо відомий вчений в галузі матеріалознавства. Перший Президент УМТ ім. І.М. Францевича. Лауреат золотої медалі ім. В.І. Вернадського Національної академії наук України, золотої медалі ім. Ніколи Тесли Сербської академії наук і мистецтв, автор 10 монографій, академік НАН України і САНІ.   

 

Вимоги до номінантів 

Нагорода ім. Валерія Скорохода (Skorokhod Award) присуджується за визначні досягнення в галузі матеріалознавства впродовж всього життя, що носять міждисциплінарний та глобальний характер. Нагорода відкрита для всіх активно працюючих вчених у всьому світі. Оцінюються номіновані роботи, що опубліковані у відкритому друці і є доступними для громадськості. 

 

Матеріальне вираження: іменний сертифікат з визначенням досягнень, за які присуджено нагороду, пам’ятний знак “Skorokhod Award та грошова премія. 

Нагорода ім. Григорія Самсонова (Samsonov Award)

Тип нагороди: за ініціативою УМТ  

 

Загальна інформація 

Григорій Валентинович Самсонов – видатний, всесвітньо відомий вчений в галузі матеріалознавства тугоплавких речовин. Засновник наукової школи з матеріалознавства тугоплавких сполук в ІПМ ім. І.М. Францевича. Лауреат державної премії України, автор близько 40 монографій, підручників, довідників, член-кореспондент АН України.  

 

Вимоги до номінантів 

Нагорода ім. Г. В. Самсонова (Samsonov Award) – за визначні досягнення в галузі матеріалознавства тугоплавких сполук за останні п’ять років. Нагорода відкрита для всіх активно працюючих вчених у всьому світі. Оцінюються номіновані роботи, що опубліковані у відкритому друці і є доступними для громадськості. 

 

Матеріальне вираження: іменний сертифікат з визначенням досягнень, за які присуджено нагороду, пам’ятний знак “Samsonov Medal” та грошова премія. 

Нагорода ім. Олени Андрієвської (Andrievska Award)

Тип нагороди: за ініціативою спонсора (спонсор: Андрій Володимирович Рагуля)  

Загальна інформація 

Олена Ростиславівна Андрієвська – всесвітньо відомий вчений в галузі досліджень фазових рівноваг багатокомпонентних систем. Отримала міжнародну нагороду “Spriggs Award of the American Ceramic Society” в 2008 pоці саме за дослідження діаграм стану багатокомпонентних оксидних систем і публікацію «Phase equilibriain the refractory oxide systems of zirconia, hafnia and yttria with rare-earth oxides». ER Andrievskaya –  Journal of the European Ceramic Society, 2008 – Elsevier, а також монографію – Е.Р. Андриевская «Фазовые равновесия в системах оксидов гафнияцирконияиттрия с оксидами редкоземельных элементов». Киев: Наукова думка. – 2010, 471 стр 

 

Вимоги до номінантів 

Нагорода ім. О.Р. Адрієвської (Andrievska Award) – за найцінніший внесок у побудову діаграм стану фазових рівноваг багатокомпонентних систем протягом календарного року. Нагорода є міжнародною і відкрита для всіх вчених світу. Оцінюються номіновані роботи, що опубліковані у відкритому друці і є доступними для громадськості. 

Наукова робота з досліджень фазових рівноваг визначається як стаття, огляд, дисертація, монографія, препринт або брошура, що опубліковані в технічному журналі або відкритому доступі.  

 

Матеріальне вираження: іменний сертифікат з визначенням досягнень, за які присуджено нагороду, пам’ятний знак  Andrievska Award та грошова премія.